Еспланада - не міф, а реальність!

Сьогодні, коли в Сумах в основному процвітає ущільнювальна забудова і вільної землі практично немає, городянам не так-то легко знайти житло, яке б повністю відповідало їхнім побажанням - не тільки знаходилося в центрі міста, мало всю необхідну інфраструктуру, хороші тротуари і дороги, але при цьому було б недалеко від водойми, з тихим і упорядкованим двором.

Скажете - це просто мрія? Зовсім ні! У сумчан з'явилася така унікальна можливість завдяки будівельної компанії «Сумбуд», яка почала втілювати в життя проект Еспланада - перспективного мікрорайону, впорядкованого за найсучаснішими стандартами.

Про колишнього судовому масиві між вул.Харківська, Д.Коротченко, пр.Лушпи і Пслом в Сумах кажуть давно. Колись тут були міські дачі, проте з часом вони перетворилися в справжню непролазні хащі. На місці цього природного котловану, який став останнім часом мало не сміттєвим полігоном у центрі Сум, зовсім скоро з'явиться новий житловий мікрорайон.

Його проект в 1976 році запропонував московський інститут «Гипрогор», який переміг у конкурсі на проектування центру Сум площею 1600 га. Проектувальники задумали тут пішохідну зону з алеями, яка б з'єднала історичну частину міста і 9-й мікрорайон: починаючи від будівлі нинішньої ОДА, через Псел до озера Чеха, до запроектованого тоді біля Зарічній райадміністрації ДК «Хімік».Однак довгий час ділянку площею понад 15 га був в оренді у київського ТОВ «Сервіс-Маркет», яке нічого не будувало. Нарешті, в 2008-му «Сумбуд» вдалося повернути землю місту. А проектна майстерня архітектора Юрія Кобилякова розробила варіант багатоярусної забудови цієї ділянки, де на нижньому ярусі запроектували підземний паркінг, а на верхньому - житлові будинки і широку пішохідну зону.

Новий квартал - не по шматках, а в комплексі!

За словами голови наглядової ради АТ «Сумбуд» Павла Новицького, підземний паркінг планується довжиною приблизно 700 метрів і шириною 60 метрів, не менше ніж на 800 авто. Нагорі ж над ним вся центральна частина буде пішохідною - тут розіб'ють бульвар Архітекторів, з боків якого виростуть житлові будинки від 10 до 14 поверхів з вбудованими та прибудованими офісними і торговельними приміщеннями.Підземний паркінг буде мати виїзд на пр.Лушпи і проспект Будівельників, який пройде уздовж Псла. Крім того, біля будинків будуть свої гостьові парковки. «Благоустрій всього району плануємо робити в плитці, для чого купили солідне обладнання з виробництва високоякісної пресованої плитки різної кольорової гами. Вважаю, що у нас вийде один з найкрасивіших куточків міста », - впевнений будівельник.

Найголовніше гідність цієї ділянки в тому, що сьогодні він має одного орендаря. Тому в перспективі мікрорайон вийде цільним, а не кусковим, як 12-й, де будинки будували відразу кілька будорганізацій Сум, та ще й в різний час.

«Ми беремо на себе весь комплекс робіт, - каже Павло Новицький. - А це величезні витрати! Тільки за оренду землі до бюджету Сум перераховано понад 4 млн. Грн. Проведена величезна підготовча робота. Були задіяні проектне підприємство ДП «Сумстройпроект» і міська архітектура. Сумська філія держінституту інженерно-технічних і екологічних досліджень виконав інженерно-геологічні роботи. На нас чекає підсипка території до 4 м, а це понад 400 тис. Кубометрів грунту! Інженерна служба АТ «Сумбуд» спільно з «Сумиобленерго», «Міськводоканалом» і «Сумигаз» відпрацьовує технічні умови по інженерних мереж, частина з яких вже виконуються. Ми тягнемо на Еспланада силовий кабель на 3 МВт, в техумови внесені свердловина і очисні споруди, лівневка.Втілюємо в життя справжній маленький місто! Район розрахований на 7,5 тис. Жителів. Тут буде побудовано 4200 квартир. Сьогодні на будівництві одного будинку у нас зосереджено 160 працівників. Якщо додати інші розпочаті будови - а це кілька будинків - вже 350 осіб. Всього ж плануємо задіяти на забудові мікрорайону близько 700 осіб ».

Еспланаді необхідний один генпідрядник - впевнений лауреат премії Ради Міністрів СРСР за розробку і реалізацію Генплану м.Суми, колишній головний архітектор Сум (1967-1990 рр.), Колишній начальник головного управління містобудування та архітектури Сумської ОДА (1991-1995 рр.) Микола Ільченко :

«Я впевнений, втілити в життя такий проект може тільки АТ« Сумбуд ». Багаторічна практика неодноразово доводила, що професійний колектив «Сумстроя» має великий досвід в реалізації різних проектів найвищої складності не тільки в нашому місті, Україні, а й в колишньому СРСР. Ні в якому разі не можна сюди залучати інших виконавців. У нас вже є сумна практика по забудові 12 мікрорайону. Його будували кілька організацій, а в підсумку через десятиліття ні архітектурної естетики, ні благоустрою території. Не можна допустити подібне на Еспланаді! Це повинна бути краса не тільки для міста, області, а й для всієї України! »

Зміни - тільки корисні!

Про містобудівних особливості майбутнього мікрорайону докладніше ВШ розповів головний архітектор Сум Володимир Биков: «Історична назва« еспланада »збереглося. Але насправді проект 70-80-х років передбачав знесення Вільного лужка - як мінімум сотні будинків (що практично нездійсненно), величезний пішохідний міст через річку. Чомусь кажуть, що його треба втілити в життя. Але у нас змінилася містобудівна ситуація. Передбачалося, що в районі Зарічній райадміністрації буде розташовуватися другий адміністративний центр Сум. Але його немає.Тому, коли ми останній раз коригували концепцію з Юрієм Кобиляковим, погодилися з тим, що все-таки мова йде про мікрорайон. Зміни в проекті - невеликі, але, вважаю, що вони необхідні. Так, з'явилися два розширених внутрішньо квартальних в'їзду на Еспланада з боку «Білли» на вул.Харківська і з боку ул.Д.Коротченко. Було багато суперечок з території школи.Деякі архітектори висловлювалися за те, що її не повинно бути в проекті, оскільки поруч, на іншій стороні вул.Харківська, є школа № 9. Але ми її залишили. Уздовж Псла пройде набережна - проспект Будівельників. Є зменшення по поверховості - планувалася забудова до 20 поверхів - зі скла і бетону, але час вніс свої корективи. В результаті в проекті є локальні зміни в типах житлової забудови. Все інше відповідає генплану і зонінг - багатоповерхова житлова забудова з інфраструктурою. Невідповідності генплану розвитку Сум немає, є тільки творчі суперечки ».

планові реалії

Завершити будівництво Еспланади АТ «Сумбуд» планує протягом 10 років. Все залежить від економічної ситуації в країні і сумчан - наскільки вони готові вкластися в нерухомість. Сьогодні активно ведуться роботи на будинку на 330 квартир за магазинів «Білла» на вул.Харківська, а також біля станції юннатів і навпаки - з боку ул.Д.Коротченко. У нинішньому році підприємство розраховує ввести більшу частину намічених будинків в експлуатацію. Всі вони будуть утеплені за новими технологіями, з упорядкованою прибудинковою територією, гостьовими парковками, замощуванням плиткою. З травня вже розпочато продаж квартир в новому мікрорайоні.

Ознайомитися з детальними характеристиками квартир, плануваннями і цінами можна у відділі реалізації нерухомості АТ за адресою: м.Суми, вул. Петропавлівська, 86, 1-й поверх, центр продажів квартир. Тел .: 655-370 (приймальня), (050) 044-44-57, (050) 044-44-58 (відділ реалізації нерухомості). Не пропустіть унікальну можливість оселитися в наймолодшому, сучасному і перспективному мікрорайоні Сум!

За ред. "Ваш Шанс"